Smíchov představuje atraktivní lokalitu pro klidný rodinný život

Už jste přemýšleli nad tím, kde byste se v budoucnu chtěli usadit? Vybudovat kariéru, založit rodinu a společně s životním partnerem zestárnout bok po boku? S podobným rozhodováním samozřejmě nemusíte nikam spěchat, je však vhodné si udělat předvýběr. A v něm skončí obvykle Praha na předních příčkách žebříčku.

Důvody jsou vlastně nasnadě, výborná občanská vybavenost jednotlivých čtvrtí, pestrá nabídka pracovních příležitostí a zázemí pro nákupy, sport nebo různorodou zábavu. Teď už si jen vybrat, která destinace vás opravdu osloví. Mohla by to být například Klamovka.

Místo, které na vás dýchne historií

Rodina Clam-Gallasů tu za sebou nechala jednu významnou památku. Je to anglický park, ve kterém se mohou všichni obyvatelé páté z pražských čtvrtí každý den procházet a nabírat síly do dalšího dne uprostřed rozkvetlé zeleně. Moderní byty na Smíchově nabídnou útulné bydlení nejen pro mladé rodiny. Nabízí dobrou dostupnost do centra a přitom zázemí, které je obklopené přírodou ze všech stran. To je velmi dobrá kombinace.


S investicí do nemovitostí lze přitom začít úplně kdykoliv, vlastně bez ohledu na ekonomický cyklus. Zhodnotí se totiž až v příští generaci, bytová jednotka může úspěšně sloužit vašim dětem. Ty pak nebudou potřebovat vlastní hypoteční úvěr.

Vyberte si preferovanou variantu

A jaké varianty jsou k dispozici? Praha 5 nabídne v tomto směru nejen malometrážní byty, ale také větší bytové jednotky, které jsou vhodné pro početnější rodinný kolektiv. Zvolit si můžete také mezi balkonem, lodžií nebo terasou, záleží, jaké z těchto možností dáváte přednost. K vybraným bytům v prvním podlaží náleží také předzahrádka, na které můžete strávit volné víkendy spojené s péčí o růže nebo jinou okrasnou zeleň. 

Publikováno: 19. 12. 2023

Kategorie: bydlení

Autor: Vladislav Kopecký