Rozzařte Vánoce: Tipy na kouzelný vánoční svícen na stůl

Vánoční Svícen Na Stůl

Materiál: Dřevo, kov, sklo, keramika?

Dřevěný nábytek je klasika, která na balkóně vždycky vypadá skvěle. Je odolný, ale vyžaduje péči, aby odolal dešti a slunci. Kovový nábytek je moderní a snadno se udržuje, ale může se rozpálit na slunci. Skleněný nábytek je elegantní a vzdušný, ale je křehký. Keramika je odolná a stylová, ale může být těžká. Výběr materiálu závisí na vašem vkusu, stylu balkónu a na tom, jak moc péče jste ochotni nábytku věnovat.

Barva: Klasická červená a zlatá, nebo stříbrná a bílá?

Klasická červená a zlatá je nadčasová kombinace, která evokuje teplo a luxus. Hodí se pro tradiční balkony s dřevěným nábytkem a tepanými doplňky. Červená barva dodá energii a zlatá nádech elegance. Pro modernější balkony je ideální stříbrná a bílá. Tato kombinace působí čistě a minimalisticky. Stříbrná barva dodá nádech luxusu a bílá prosvětlí prostor. Volba je na vás!

Velikost: Malý a elegantní, nebo velký a dominantní?

Velikost balkonového nábytku je klíčová. Malý balkon si žádá skládací židle a stolek, co nezaberou místo. Velký balkon snese rozměrnou sedací soupravu, lehátka i houpačku. Nezapomeňte na prostor pro pohyb a květiny. Nebojte se kombinovat materiály - kov, dřevo, ratan. Pohodlí je priorita, zvolte polstrování a doplňky. Nezapomeňte na úložné boxy na deky a polštáře.

Typ svíček: Klasické, čajové, LED?

Svíčky dotváří atmosféru a navozují příjemnou náladu. Jaké typy svíček se hodí na balkon? Klasické svíčky v různých velikostech a tvarech jsou stálicí. Vyberte si vonné svíčky pro provonění balkonu. Čajové svíčky v kalíšcích jsou praktické a levné. Vytvoříte s nimi romantické zákoutí. LED svíčky jsou bezpečnou alternativou klasických svíček. Jsou vhodné pro rodiny s dětmi a domácími mazlíčky. LED svíčky imitují plamen svíčky a některé mají i funkci časovače.

Přírodní materiály: Věnec z chvojí, šišky, skořice.

Vůně lesa a útulného domova, to je adventní věnec z chvojí. Jednoduchý, ale působivý, stačí pár smrkových nebo jedlových větví, šišky a skořice. Chvojí omotáme kolem slaměného korpusu a upevníme drátkem. Šišky a skořici přilepíme tavnou pistolí. Pro slavnostnější vzhled přidáme mašli z přírodní tkaniny, třeba lnu nebo juty. Přírodní materiály vneseme do interiéru kus přírody a navodí sváteční atmosféru.

DIY: Vyrobte si vlastní svícen z keramiky.

K výrobě vlastního svícnu z keramiky budete potřebovat hlínu, váleček, nůž, vodu a případně glazuru. Z hlíny vyválejte placku o tloušťce asi 1 cm. Do placky vyřízněte otvor pro svíčku. Okraje otvoru uhlaďte prsty namočenýma ve vodě. Svícen můžete ozdobit různými vzory, například vyrytými liniemi nebo nalepenými kousky hlíny. Nechte svícen důkladně vyschnout. Po zaschnutí ho můžete vypálit v keramické peci nebo natřít glazurou a nechat zaschnout. Vlastní svícen z keramiky je krásným a originálním doplňkem do vašeho domova.

Minimalistický design: Elegantní svícen z kovu a skla.

Tento svícen je dokonalým příkladem minimalistického designu. Je vyroben z kovu a skla, což mu dodává elegantní a moderní vzhled. Jeho jednoduchý design se hodí do každého interiéru a snadno se kombinuje s ostatními dekoracemi. Svícen je ideální pro umístění čajové svíčky, která vytvoří příjemnou atmosféru. Díky kombinaci kovu a skla působí svícen luxusně a zároveň decentně. Je skvělým doplňkem do obývacího pokoje, ložnice i pracovny.

Vintage styl: Starobylý svícen s patinou.

Starobylý svícen s patinou je klenotem vintage stylu. Jeho zašlá krása a známky času mu dodávají jedinečný charakter a kouzlo starých časů. Patina, ta nazelenalá vrstva, která se tvoří na kovu v průběhu let, je důkazem jeho historie a autenticity. Svícen s patinou se stane nepřehlédnutelným doplňkem vašeho interiéru. Můžete ho umístit na krbovou římsu, komodu nebo jídelní stůl a vytvořit tak romantickou atmosféru. Vintage styl je o návratu k tradicím a kráse starých věcí. Svícen s patinou je toho dokonalým příkladem.

Publikováno: 17. 05. 2024

Kategorie: bydlení

Autor: Vladislav Kopecký

Tagy: vánoční svícen na stůl | dekorace